Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-03-02

Kompresor śrubowy czy tłokowy - który lepszy?

Doskonały wybór z nowej oferty Geko lub Airpress. Niemal każdy samochodowy warsztat blacharsko-lakierniczy, serwis ogumienia, ogólno-mechaniczny a także dowolna placówka usługowa wykorzystująca sprężone powietrze do celów technologicznych odnajdzie w ofercie sklepu www.dowarsztatu.com kompresor odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb. W ofercie kompresorów tłokowych Airpress możemy spotkać kilka linii, odznaczające się nie tylko znakomitymi właściwościami technicznymi, lecz również rewelacyjnym programem gwarancyjnym i dostępnością części zamiennych nawet po zakończeniu produkcji danego modelu. Kompresory tłokowe dzielą się na linie o ciśnieniu maksymalnym odpowiednio do 8, do 10 lub do 14 bar,w ofercie znajdują się również kompresory wyciszone dedykowane do prac specjalistycznych orz o napędzie spalinowym nie wymagające zasilania z sieci.

kompresor śrubowy Airpress  nowoczesny kompresor tłokowy


Niezawodne działanie kompresorów tłokowych

Oprócz niezawodności działania i wszechstronności zastosowań cechują się specjalną gwarancją. W gamie kompresorów śrubowych znajdziemy serie Basic i Economy oraz specjalistyczne kompresory o dużej mocy z opatentowaną konstrukcja łopatek czy zintegrowaną stacją oczyszczania powietrza. Natomiast kompresory firmy Geko stworzone zostały z myślą zarówno o niewielkich przydomowych warsztatach zainteresowanych pełną mobilnością tego rodzaju urządzeń, jak i o większych zakładach z dużym zapotrzebowaniem sprężonego powietrza. Sprężarki tłokowe Airpress z linii do 8 bar serii niebieskiej to lekkie i kompaktowe modele napędzane elektrycznymi silnikami jednofazowymi o mocy od 1,1 do 2,2 kW. Wyposażone są w zbiorniki o pojemności od 24 do 50 litrów. Występują w wersjach bezolejowych lub olejowych. Podstawowy model HL 155-50 pozwala zasilać niewielki pistolet natryskowy, zszywacz czy inne drobne narzędzia pneumatyczne. Linię zielona tworzą kompresory, które dzięki kompaktowej budowie i unikalnej konstrukcji dedykowane są do zastosowań profesjonalnych. Urządzenia te mogą pracować w stosunku 60% - 40% (36 min/1h czas sprężania - czas odpoczynku) w maksymalnym czasie do 12 godzin dziennie. Pojemność zbiorników wynosi od 50 do 500 litrów, a moc silnika od 1,5 do 7,5 kW.

Wydajność urządzeń

Wydajność tych urządzeń sprawia, że idealnie nadają się do lakierniczych prac wykończeniowych, pracy w warsztatach i miejscach gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest spore. Pomimo dość dużych gabarytów urządzenia linii Mega są bardzo mobilne dzięki pełnym, gumowanym kołom tylnym i obrotowym rolkom z przodu. Kompresory tłokowe serii K o ciśnieniu do 14 bar zaprojektowano bez żadnych kompromisów dotyczących wydajności i eksploatacyjnej trwałości poszczególnych jej modeli. Jest to efekt zastosowania napędów pasowych i wyjątkowo wytrzymałych komponentów, umożliwiających ciągłą pracę przy znacznym obciążeniu i przy wysokim ciśnieniu. Kompresory serii K stanowią połączenie profesjonalizmu z wyjątkową dbałością o jakość. Wszystkie urządzenia serii K pracują w trybie wolnoobrotowym, co gwarantuje ich niezwykłą trwałość i niezawodność. Większość z nich wyposażona jest w konsolę z manometrami i osprzętem do uzdatniania powietrza. Pojemność zbiorników wynosi od 100 do 500 litrów. Silniki o mocy do 7,5 kW występują zarówno w wersji jedno jak i trójfazowej.

Flagowe modele sprężarek

Największe sprężarki Airpress mają funkcję chłodzenia między-stopniowego, co wpływa na znaczną redukcję zawartości wody kondensacyjnej oraz temperatury powietrza w sprężanym powietrzu i wydłużenie żywotności zbiornika jak również silnika. Linia kompresorów śrubowych Basic oraz Economy to najpopularniejsze modele dedykowane do warsztatów o dużym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Linia Economy dostępna aż w szesnastu wersjach wydajnościowych od 7,5 do 20 KM ze zbiornikami o pojemności 270 oraz 500 litrów.Linia Basic to najwyższej jakości agregaty śrubowe oraz elementy antywibracyjne gwarantujące bardzo niski poziom głośności i energooszczędności. Dostępne są w trzech wersjach: APS BASIC - sprężarka wolno-stojąca, APS BASIC COMBI - sprężarka śrubowa na zbiorniku 200 l lub 270 l ,APS BASIC COMBI DRY - sprężarka na zbiorniku 200 l lub 270 l z osuszaczem. Sprężarki śrubowe serii APK-G wyposażone są w agregat śrubowy, posiadający niekonwencjonalną, opatentowaną konstrukcję. Pojedyncza, kompaktowa, kompletna stacja wytwarzania i oczyszczania sprężonego powietrza w miejsce tradycyjnej instalacji pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z zajmowaniem dużej powierzchni użytkowej oraz na eliminację ewentualnych błędów montażowych. Ekstremalnie niski poziom głośności pracy sprężarki pozwala na jej instalację bezpośrednio przy stanowiskach roboczych. Występują w trzech wersjach: APK-G - sprężarka wolno stojąca ,APK-G DRY – sprężarka wolno-stojąca z osuszaczem, APK-G COMBI DRY - sprężarka na zbiorniku 270 l lub 500 l. z osuszaczem. Dostępne mocy silnika zasilanych trójfazowo to 5,5KW (7,5KM) do 22KW (30KM), pozwala to na uzyskanie wydajności efektywnej od 520 l/min do 3417 l/min oraz ciśnienia maksymalnego od 8 do 13 bar.

Program gwarancyjny od Airpress

Program gwarancyjny Airpress zapewnia użytkownikom tego sprzętu wyjątkową opiekę serwisową z możliwością. Odporność zbiorników na korozję gwarantowana jest w okresie 10-letnim.Oprócz tego producent gwarantuje dostępność części zamiennych nawet do 20 lat od zakończenia produkcji danego modelu.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-20
polecam
2023-07-04
super sklepjaki obsługa
pixel