Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki podnośnik samochodowy wybrać?

2021-05-11
Jaki podnośnik samochodowy wybrać?

Wybór odpowiedniego podnośnika samochodowego nie jest prosty. Przede wszystkim wybór powinien być dostosowany do konkretnych potrzeb i sposobu wykorzystywania sprzętu. Przedstawiamy kilka podnośników samochodowych, wykorzystywanych w warsztacie jak i poza nim.

Podnośnik samochodowy - jaki wybrać?

Wybór podnośnika samochodowego to dosyć ważna decyzja. Sprzęt musi spełniać szereg kryteriów, bez których nie będzie w 100% praktyczny i bezpieczny. Bardzo często podczas pracy w profesjonalnych warsztatach, lub tych przydomowych, zdarzają się sytuacje, że ciężar przekracza możliwości udźwigu człowieka. Nic dziwnego, niektóre elementy potrafią ważyć od kilkunastu kilogramów do ponad tony. Właśnie wtedy zastosowanie znajdują żurawie, podnośniki czy wyciągarki. Pomagają one podnieść i przesunąć ciężkie przedmioty. W ofercie sklepu znajduje się szeroka gama podnośników, wyciągarek, które można wykorzystać do w pełni indywidualnych potrzeb.

Do tych najczęściej wykorzystywanych w dużych warsztatach samochodowych można na pewno zaliczyć podnośnik czterokolumnowy, tak zwany najazdowy. Auto podnosi się na nim bez problemu, a udźwig takiego sprzętu zazwyczaj dochodzi do granicy 4 ton. Mogą więc na niego wjechać również samochody dostawcze.

Podnośnik ten jest odpowiedni do prac przy zawieszeniu, a dzięki podnoszonej osi, można również z powodzeniem zmienić na nim klocki lub przejrzeć inne elementy zawieszenia. Podnośnik sterowany jest w pełni automatycznie, ma również blokadę.

Drugim rodzajem podnośnika najczęściej wykorzystywanego w profesjonalnych warsztatach samochodowych jest podnośnik dwukolumnowy. jest to elektrohydrauliczny podnośnik samochodowy, zbudowany i zaprojektowany, by umożliwić łatwą pracę przy kołach i innych podzespołach pojazdów. Podnośnik unosi pojazdy za pomocą dwóch regulowanych ramion w czterech punktach podparcia. Pozwala to uzyskać dużą stabilność podnoszonego samochodu.

PODNOŚNIK DWUKOLUMNOWY AUTOMATYCZNY 4 T CASTEX

Jaki mobilny podnośnik wybrać?

Jeśli potrzebny jest podnośnik, który będzie można wykorzystywać także poza murami warsztatu, warto postawić na podnośnik pneumatyczny poduszkowy lub podnośnik hydrauliczno-pneumatyczny. Masa obu sprzętów nie przekracza 36 kg, więc z powodzeniem można również przenosić podnośniki w razie takiej potrzeby. Podnośniki mają kolejno udźwig równy 6000 kg i 3500 kg. Sprawdzą się więc podczas pracy z autami osobowymi mniejszymi dostawczakami.

Ciekawą alternatywą i propozycją może być również podnośnik hydrauliczny słupkowy. Na jakiej zasadzie działa? Posiada specjalny system zaworów, które precyzyjnie regulują ilość oleju, co pomimo niewielkiego skoku tłoka pozwala na maksymalną wydajność pod dużym obciążeniem. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i ciężarem, co jest sporym plusem. Idealny do użytku w warsztatach samochodowych i stacjach obsługi pojazdów. Łatwy w obsłudze i konserwacji.

Jeśli chodzi o stojak na motocykle, szczególnie polecany jest ten wzmocniony. Ma on udźwig do 500 kg, prostą i solidną budowę oraz oferuje możliwość dokręcenia do podłoża. Jest więc w pełni bezpieczny i sprawdzi się podczas pracy z motocyklem w roli głównej.

Przetransportowanie trudnego samochodu, który na przykład bardzo długo stał w jednym miejscu, w znacznym stopniu mogą ułatwić rolki transportowe. Są one stalowe, a każda z rolek ma udźwig 600 kg. Idealnie nadają się do użytku w profesjonalnych warsztatach i przydomowych garażach. Co najważniejsze, koła obracają się o 360 st., a sama platforma ma antypoślizgową strukturę.

Rolki transportowe 1500LBS stalowe nowy typ 2szt

Czym podnieść silnik lub skrzynię biegów?

W każdym warsztacie samochodowym nie może również zabraknąć przyrządów do wyjmowania silnika lub skrzyni biegów. Są to zupełnie inne podnośniki niż te, wykorzystywane do podnoszenia całej konstrukcji samochodu.

W warsztacie sprawdzi się idealnie belka do podwieszania silnika. Ma ona również udźwig 500 kg i przeznaczona jest głównie do wyciągania silników z aut osobowych i dostawczych. Na jej podporach umieszczone są szerokie, utwardzone gumy, które pozwalają zabezpieczyć karoserię i lakier przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to profesjonalne, solidne narzędzie, wykonane z bardzo mocnego i odpornego na złe warunki atmosferyczne materiału.

Do wyjmowania skrzyni biegów z auta, najlepiej sprawdzi się podnośnik/dociskacz skrzyni biegów. Jest to hydrauliczne urządzenie, które służy do podnoszenia skrzyń biegów, zarówno w autach osobowych, jak i dostawczych. Podnośnik wyposażony jest w możliwość regulacji nachylenia kosza. Ułatwia to demontaż wybranego elementu. Urządzenie idealnie wręcz zastępuje drugą osobę przy wymianie/montażu skrzyni biegów.

Podnośnik, dociskacz skrzyni biegów 500kg

Podnośnik samochodowy należy więc wybrać mądrze i przede wszystkim przemyśleć, w jakich warunkach, i gdzie, będzie on użytkowany. Całkowicie różni się sposób wykorzystywania podnośników w warsztatach samochodowych, od podnośników bardziej mobilnych. Najważniejsze jest więc określenie przeznaczenia sprzętu i funkcji, jakie powinien spełniać.

Polecane

PODNOSNIK HYDRAULICZNO-PNEUMATYCZNY 22T

PODNOSNIK HYDRAULICZNO-PNEUMATYCZNY 22T

1 189,00 zł brutto/1szt.11890 pkt.
PODNOŚNIK CZTEROKOLUMNOWY TLT-440W

PODNOŚNIK CZTEROKOLUMNOWY TLT-440W

26 000,00 zł brutto/1szt.260000 pkt.
BELKA DO PODWIESZANIA SILNIKA MOCNA 500KG GEKO

BELKA DO PODWIESZANIA SILNIKA MOCNA 500KG GEKO

335,00 zł brutto/1szt.3350 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-31
ok
2023-06-24
Ok
pixel