Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze hakowe

( ilość produktów: 5 )

Wysokiej jakości klucz hakowy to specjalistyczne narzędzie do obsługi poszczególnych połączeń gwintowanych. Znajdzie zastosowanie w warsztatach rzemieślniczych, budownictwie i przy pracach monterskich. Jego unikalna budowa ułatwi prowadzenie robót w miejscach, gdzie standardowe klucze nie będą w stanie sobie poradzić. W ofercie naszego sklepu znajduje się kilka typów kluczy, które można zastosować przy innych czynnościach. Łączy je wszystkie wysoka jakość i spora funkcjonalność.

Budowa klucza hakowego

Klucze hakowe to narzędzia o bardzo charakterystycznej konstrukcji. Część roboczą stanowi długa szczęka, która przypomina hak. Końcówka haka jest zwinięta i zwrócona w stronę drugiej szczęki. Oba elementy robocze są zamocowane do uchwytu służącego do operowania kluczem. Płaski trzpień ze wzmocnionymi krawędziami z reguły jest zakończony otworem do powieszenia na tablicy narzędziowej.

Każdy klucz hakowy, dostępny w naszym sklepie, jest narzędziem wykonanym w formie odlewu ze stali. Najczęściej stosuje się trwałe gatunki stali chromowo-wanadowej. Taki sposób produkcji zapewnia dużą odporność na pękanie, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Umożliwia to operowanie przy kluczach z dużą siłą bez obaw o jego uszkodzenie. Proces produkcji sprawia, że klucz hakowy podczas użytkowania nie zmieni kształtu i wymiarów, dlatego pozostanie funkcjonalny przez długi czas.

Klucz hakowy - zastosowanie

Klucz hakowy wykorzystywany jest przy różnych zadaniach, z którymi nie mogą poradzić sobie standardowe klucze oczkoweklucze płaskie i nasadki. Najpopularniejszym zastosowaniem jest odkręcanie śrub i nakrętek o zniszczonych krawędziach. Jego kształt sprawia, że siła obrotowa opiera się na ściankach, a nie krawędziach. W związku z tym można odkręcić nawet stare i zniszczone śruby bez konieczności ich wycinania.

To jednak nie jedyne zastosowanie produktów z tej grupy. Klucz hakowy z pazurem ma budowę dostosowaną do operowania przy nakrętkach i śrubach, mających specjalne zabezpieczenia. Można wykorzystać go do nakrętek rowkowych. Klucz hakowy sprawdzi się również przy wykręcaniu niektórych filtrów oleju. Tutaj jednak znajdzie zastosowanie klucz w konstrukcji samozaciskowej.

Jak wybrać klucz hakowy?

Specjalistyczne akcesoria, takie jak klucz hakowy, mają pełnić w warsztatach konkretne zadanie. Wybór tego narzędzia nie może być przypadkowy, ponieważ może się on okazać bezużyteczny. Na początek warto określić zapotrzebowanie i na tej podstawie dobrać odpowiedni produkt.

Do wymiany filtrów stosuje się klucz w konstrukcji samozaciskowej. Ten wariant jest wyposażony w zęby w wewnętrznej części haka i ruchomą krótszą szczękę. Dzięki takiej budowie narzędzie sprawie poradzi sobie z odkręcaniem filtrów o różnych średnicach. Taki typ klucza najczęściej stosuje się też przy odkręcaniu zniszczonych łbów śrub i nakrętek.

W przypadku operowania przy nakrętkach rowkowych trzeba sprawdzić wymiar klucza. Tu stosowane są głównie akcesoria ze stałymi szczękami, które muszą być dopasowane do rozstawu pomiędzy rowkami. W warsztacie stale zajmującym się podobnymi nakrętkami powinno znaleźć się kilka kluczy o standardowych wymiarach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-14
Bardzo sprawnie przeprowadzona transakcja
2023-06-24
Ok
pixel