Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze płaskie jednostronne

( ilość produktów: 14 )

Metalowe klucze płaskie jednostronne należą do podstawowych narzędzi ręcznych. Służą do operowania przy połączeniach gwintowanych zakończonych powierzchnią sześciokątną. Są stosowane we wszystkich dziedzinach przemysłu i oferowane w ogromnej gamie rozmiarów. W tej grupie znalazły się narzędzia wyprodukowane z myślą o intensywnych i profesjonalnych pracach. Wszystkie spełniają normy niezbędne do dopuszczenia ich do prac w przemyśle.

Klucze płaskie jednostronne - charakterystyka

Klucze płaskie jednostronne to najprostsze narzędzia ręczne przeznaczone do obsługi śrub. Składają się z części roboczej i podłużnego trzpienia. Część robocza umożliwia złapanie łba lub nakrętki sześciokątnej pomimo tylko częściowego dostępu do niej. Z kolei trzpień ma zakończenie umożliwiające pewny uchwyt, a nawet wspomaganie pracy innymi narzędziami. Całe narzędzie jest produkowane jako odlew, dlatego okazuje się bardzo trwałe i odporne na pękanie.

Po klucze jednostronne warto sięgnąć głównie podczas realizacji specjalistycznych zadań. Przydadzą się w sytuacji, kiedy operator będzie obsługiwał śruby tego samego typu lub w kilku konkretnych wymiarach. Sprawdzają się głównie na profesjonalnych stanowiskach produkcyjnych i w warsztatach mechanicznych. Płaskie końcówki kluczy i otwarte szczęki ułatwiają pracę w ciasnych przestrzeniach. Sprawdzają się też przy precyzyjnych pracach, takich jak regulacja maszyn.

Jak wybrać klucze płaskie jednostronne?

Najważniejszym kryterium wyboru kluczy płaskich jednostronnych jest ich wymiar. W specyfikacji znajduje się informacja o szerokości w milimetrach, która mierzona jest pomiędzy prostopadłymi ścianami w części roboczej klucza. Taki sam wymiar określa się w przypadku nakrętek i łbów śrub. W sklepie Dowarsztatu.com znajdują się klucze płaskie o wymiarach od 17 do 65 mm. Można tu zatem znaleźć narzędzia do prac domowych i trudnych prac w warsztacie lub zakładach przemysłowych. Każdy produkt jest objęty gwarancją, dlatego zakupy w naszym sklepie są pozbawione ryzyka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-22
Szybka realizacja zamówienia ,przesyłka dotarła na czas ,bez opóźnień.
2023-06-24
Ok
pixel