Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze płaskie

( ilość produktów: 44 )

Solidne klucze płaskie należą do najpopularniejszych narzędzi warsztatowych. Służą do ręcznego operowania przy śrubach i nakrętkach w połączeniach gwintowanych. Pomimo rosnącej popularności kluczy grzechotkowych, elektrycznych i pneumatycznych, stale cieszą się zainteresowaniem. Przydają się podczas montaży, drobnych napraw, a także prac produkcyjnych. W ofercie sklepu Dowarsztatu.com przygotowaliśmy klucze w wielu różnych wariantach. Łączy je solidne wykonanie i trwałość.

Charakterystyka kluczy płaskich

Płaski klucz to narzędzie ręczne wykorzystywane do obsługi akcesoriów złącznych gwintowanych. Składa się z dwóch nieruchomych szczęk o rozstawie dostosowanym do szerokości między ściankami w standardowych nakrętkach i śrubach z łbem sześciokątnym. Budowa roboczej części klucza jest wykonana w taki sposób, że podczas pracy narzędzie nie obsuwa się po ściankach, co umożliwia operowanie nim nawet z dużą siłą.

Klucze płaskie można wykorzystywać do odkręcania i przykręcania połączeń. Pomaga w tym trzpień o konstrukcji ułatwiającej chwycenie go w dłoni. W zależności od rodzaju klucza trzpień może być zakończony na kilka sposobów. Najczęściej na drugim końcu umieszczany jest drugi klucz ze szczęką o innym rozstawie. Dzięki temu jeden klucz płaski można wykorzystywać do operowania przy różnych połączeniach. Innym rozwiązaniem jest trzpień zakończony otworem do wieszania na tablicach warsztatowych. Kolejnym wariantem są klucze płasko - oczkowe, w których po drugiej stronie klucza płaskiego znajduje się oczkowy o tym samym wymiarze.

Wszystkie klucze płaskie, oferowane w naszym sklepie, są wykonane w formie odlewów z dobrej jakości stali narzędziowej. Następnie poddaje się je hartowaniu. Dzięki temu zachowują trwałość i nie pękają w czasie użytkowania. Zapobiega to też uszkodzeniu narzędzi w wyniku ich upadku.

Klucze płaskie - obszary zastosowania

Ręczne klucze płaskie to akcesoria powszechnie stosowane w niemal wszystkich dziedzinach przemysłu. Stosuje się je do montaży i napraw. W wielu miejscach są jedynymi narzędziami, które wystarczą do skutecznej obsługi połączeń gwintowanych. Mogą też stanowić uzupełnienie elektronarzędzi i innych urządzeń mechanicznych. Ich największą zaletą jest możliwość operowania bez konieczności uzyskiwania dostępu do źródeł zasilania. Są też bardzo precyzyjne i umożliwiają pracę w miejscach ciasnych przy śrubach trudno dostępnych.

Komplet kluczy płaskich powinien znaleźć się na wyposażeniu we wszystkich warsztatach mechanicznych i rzemieślniczych. Sprawdzają się w zakładach przemysłowych przy obsłudze maszyn. Powszechnie wykorzystywane są także do prac monterskich, przy remontach i pracach budowlanych. Podręczny zestaw najbardziej popularnych kluczy warto trzymać również w domowej skrzynce narzędziowej.

Jak wybrać właściwe klucze płaskie?

Wybierając klucze płaskie, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę typ ich konstrukcji. W naszej ofercie znajdują się klucze pojedyncze, podwójne, a także w formie oczkowo-płaskiej. Jeśli trzeba uzupełnić kolekcję kluczy w warsztacie, można wybrać pojedynczy produkt o potrzebnym wymiarze. W przypadku urządzania warsztatu lepszy będzie zestaw kluczy płaskich. W komplecie znajduje się kilka produktów o stopniowo rosnących wymiarach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-22
Szybka realizacja zamówienia ,przesyłka dotarła na czas ,bez opóźnień.
2023-07-20
polecam
pixel