Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucz dynamometryczny

( ilość produktów: 175 )

Technologia napraw samochodów oraz wielu innych pojazdów czy urządzeń mechanicznych przewiduje dokręcanie elementów gwintowanych, takich jak śruby, z zaprogramowaną, optymalną siłą. Zapewnia to prawidłowe utrzymanie połączenia oraz zapobiega uszkodzeniu gwintu w momencie dokręcania. Klucz dynamometryczny to narzędzie pozwalające na uzyskanie odpowiedniej siły docisku, pozwalającej na optymalne dokręcenie śruby i zminimalizowanie ryzyka zerwania gwintu.

Klucz dynamometryczny - co to jest?

W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe typy kluczy dynamometrycznych. Są to narzędzia manualne i elektroniczne – z możliwością programowania wielu wartości przeznaczonych do dokręcania różnych elementów. Oczywiście tego typu sprzęt możemy kategoryzować również pod kątem oferowanego zakresu siły dokręcania. Ogólnie przyjmuje się, że im większy zakres klucza, tym jego mniejsza dokładność. Dlatego w profesjonalnych warsztatach samochodowych, aby pokryć pełen zakres momentów dokręcania, najczęściej stosuje się kilka rodzajów kluczy o różnych zakresach pracy. Klucz dynamometryczny to niezastąpione narzędzie przy realizacji m.in. takich prac jak składanie układów rozrządu, naprawa wtryskiwaczy czy dokręcanie kół samochodowych.

Klucze dynamometryczne do kół, do świec i do roweru

Każdy tradycyjny klucz dynamometryczny posiada skalę w rękojeści. Po ustawieniu żądanej siły i zablokowaniu rękojeści, można rozpocząć dokręcanie. Przy optymalnym dokręceniu śruby, po uzyskaniu żądanego, wcześniej ustalonego momentu dokręcania, główka klucza wydaje charakterystyczne "kliknięcie". Oznacza to, że element został dokręcony w sposób optymalny, zgodny z jego specyfikacją techniczną i zaleceniami producenta. W niektórych przypadkach procedura przewiduje dokręcenie dodatkowo o pewien kąt. Pozwalają na to opcjonalne, zewnętrzne kątomierze. Gdy stosujemy klucz dynamometryczny w wersji elektronicznej, możemy dokupić do niego zintegrowany kątomierz elektroniczny, co znacząco zwiększa precyzję i wygodę pracy. W sprzedaży znajdziemy klucze występujące z mechanizmem lewo-prawo, co oznacza możliwość dokręcania nie tylko z zadaną siłą, ale i w obu kierunkach.

W sklepie Dowarsztatu.com znajdziesz wysokiej klasy narzędzia wielu renomowanych producentów. Możesz zamówić oryginalny klucz dynamometryczny marki Jonnesway, Yato lub wybrać sprzęt naszego prywatnego brandu Optima. Oferujemy narzędzia manualne i elektroniczne, a także różne rodzaje dedykowanych im akcesoriów technicznych, w tym kilka wersji głowic do kluczy. Poza tym sprzedajemy również rozbudowane zestawy narzędziowe. Zoptymalizuj wyposażenie swojego warsztatu i zamów wybrane z dostępnych narzędzi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-01
Szyb ko i sprawnie.
2023-07-01
Jest ok polecam :)
pixel