Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze rurowe

( ilość produktów: 6 )

W wielu skrzynkach narzędziowych i na półkach warsztatowych klucz rurowy zajmuje ważne miejsce. To narzędzie ręczne wykorzystywane do odkręcania i przykręcania połączeń śrubowych. Jego specyficzna konstrukcja okazuje się niezwykle funkcjonalna przy wielu zadaniach. W ofercie sklepu Dowarsztatu.com można znaleźć klucze rurkowe w kilku typach. Są przeznaczone dla profesjonalistów i domowych majsterkowiczów.

Charakterystyka kluczy rurowych

Klucze rurowe zaliczane są do jednej z najpopularniejszych grup narzędzi warsztatowych, jaką tworzą klucze nasadowe. To narzędzia ręczne przeznaczone do manipulowania przy nakrętkach i łbach sześciokątnych śrub. Mają charakterystyczny kształt tulei zakończonej gniazdem sześciokątnym. W zależności od wariantu gniazdo może znajdować się z jednej lub z obu stron tulei. Bardzo powszechne jest umieszczanie dwóch gniazd o różnych wymiarach, co zwiększa możliwości zastosowania klucza.

Klucz rurowy jest wyposażony w element ruchomy, nazywany przetyczką. Wykonana z pręta stalowego, jest przeprowadzona przez otwór przelotowy przez tuleję. Przetyczka pozwala na wykonywanie kluczem ruchów obrotowych, korzystając przy tym z większej siły. W różnych kluczach przetyczka może być wykonana w nieco inny sposób. Czasem jest montowana na stałe i nie można jej wyjąć z klucza. W innych przypadkach będzie wyjmowana i można dobrać końcówkę o dowolnej długości. Ułatwi to dopasowanie długość pręta do potrzebnej siły i ilości wolnego miejsca.

Klucz rurowy - zastosowanie

Klucz rurowy to narzędzie ręczne o bardzo rozległym zastosowaniu. Można wykorzystać go do prac warsztatowych, monterskich i budowlanych. Znajdzie zastosowanie przy pracach w domu i wokół niego. Z łatwością zastąpi klucze nasadowe i klucze płaskie. Z kolei w wielu zadaniach jego funkcjonalność okazuje się wyższa, niż bardziej popularnych narzędzi.

Przede wszystkim klucze rurowe wykorzystywane są przy pracach mechanicznych i monterskich. Stosuje się je w miejscach ciasnych i trudnodostępnych. Ich budowa pozwala na przekręcanie śrub umieszczonych w obrębie silników samochodowych i konstrukcjach maszyn. Odpowiednio dobrana nasadka będzie w stanie też pochwycić nakrętkę i ułatwi jej wyjęcie po wykręceniu.

Klucze rurowe w sklepie Dowarsztatu.com

W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy kilka typów kluczy. Każdy dostępny w tej grupie klucz rurowy jest wykonywany ze stali chromowo-wanadowej, co zapewnia mu długą żywotność i niezmienność wymiarów w czasie użytkowania. Jest też wykonany przez renomowanego producenta. Daje to gwarancję niezawodności narzędzia, a także łatwego rozwiązania problemów w przypadku jakichkolwiek reklamacji.

W naszym sklepie znalazły się klucze rurowe w kilku standardowych wymiarach. Można dobrać narzędzie potrzebne do najczęściej wykonanych zadań. W przypadku wyposażenia warsztatu lub skrzyni podręcznej lepszym rozwiązaniem będzie cały zestaw. W nim znajdują się te akcesoria ręczne we wszystkich standardowych wymiarach, stosowanych przy połączeniach gwintowanych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-31
ok
2023-06-28
Ok.
pixel