Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze nasadowe

( ilość produktów: 16 )

Uniwersalne klucze nasadowe to narzędzia bardzo chętnie wykorzystywane przy wielu pracach manualnych. Stosuje się je do odkręcania i przykręcania połączeń gwintowanych. Część roboczą stanowią nasadki, które można wymieniać i dostosowywać do rodzaju mocowanego elementu. Szukając dobrej jakości kluczy nasadowych, takich firm jak Yato, warto przyjrzeć się ofercie naszego sklepu.

Klucze nasadowe - charakterystyka

Wśród narzędzi warsztatowych klucz nasadowy uznawany jest za bardzo precyzyjny i wygodny w operowaniu. Można oddziaływać na niego z dużą siłą, jednocześnie zachowują ogromną precyzję potrzebną choćby w regulacji maszyn. Narzędzia tego typu kojarzą się głównie z pracami mechanicznymi przy maszynach i pojazdach. Jednak odpowiednio dobrany zestaw kluczy nasadowych znajdzie zastosowanie także w pracach budowlanych, ślusarskich, monterskich. Powinno znaleźć się dla niego miejsce w skrzynce narzędziowej domowego majsterkowicza.

Podstawowym elementem kluczy nasadowych jest nasadka w postaci tulei z wyżłobionym sześciokątnym otworem. Ścianki otworu są dostosowane do wymiarów połączeń gwintowanych, czyli łbów śrub i nakrętek. Klucz jest w stanie objąć wszystkie ścianki, co ogranicza ryzyko uszkodzenia krawędzi. Nasadka jest wykonywana z dobrej jakości stali w formie odlewu, co minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia.

Klucze nasadowe są obsługiwane za pomocą różnego rodzaju uchwytów. Można zamontować je także do grzechotek wyposażonych w odpowiedni trzpień. Takie same końcówki mają przeguby do kluczy, przedłużki, a także inne akcesoria pomocnicze. Możliwość zmiany ustawienia nasadki i odpięcia jej do różnych akcesoriów zwiększa funkcjonalność tych narzędzi.

Rodzaje kluczy nasadowych

W naszej ofercie znajduje się klucze nasadowe z kilkoma typami zakończeń. W zależności od potrzeb można wybrać:

  • klucze nasadowe fajkowe typ L - wyposażone w stały uchwyt fajkowy;
  • klucze nasadowe typ T i Y - z uchwytem podwójnym ułożonym w linii prostej lub pod kątem;
  • klucze nasadowe z rękojeścią - budową przypominające wkrętaki ręczne, do precyzyjnych prac;
  • klucze nasadowo-przegubowe - nasadka zamocowana jest do trzpienia za pomocą łączenia przegubowego, co ułatwia pracę w ciasnych przestrzeniach.

Klucze nasadowe - jak wybrać?

Wybierając klucze nasadowe, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Konkretne typy sprawdzają się w innych warunkach, na śrubach o innych wymiarach i przy operowaniu różnymi siłami. W warsztacie mechanicznym potrzebne będą klucze typu T z długim ramieniem. Tymczasem majsterkowiczom do drobnych prac domowych wystarczą konstrukcje z rękojeścią.

Kolejną cechą jest wymiar, podawany w milimetrach. Przy wyposażaniu warsztatu warto wybrać klucze nasadowe w komplecie zawierającym kilka podstawowych wymiarów. W miejscach, gdzie szczególnie eksploatowany jest jeden typ kluczy, warto kupić kilka z nich na zapas. Ważna jest także jakość, odpornośc na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Wybierając klucze nasadowe Yato z oferty sklepu Dowarsztatu.com nie trzeba już zwracać uwagi na te parametry. Dobra jakość to domena wszystkich zebranych u nas narzędzi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-20
polecam
2023-06-24
Ok
pixel