Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odkażanie klimatyzacji-co najlepsze?

2017-03-17
Odkażanie klimatyzacji-co najlepsze?


W okolicach parownika , który jest najczęściej zabudowany w desce rozdzielczej pojazdu oraz kanałach dolotowych,skrapla się para wodna , która wraz z odpowiednią temperaturą stwarza idealne warunki do rozwoju różnych drobnoustrojów.
Jedną ze znanych a zarazem niebezpiecznych bakterii egzystujących w układach klimatyzacji jest bakteria Legionelli,może powodować ona ostre zapalenia płuc atakże chorobę zwaną Legionellozą , kóra jest odmianą ostrej grypy a jej śmiertelność wynosi 15-20% czyli dużo więcej niż osławionej ptasiej grypy!

Dlatego niezwkle istotną kwestią podczas przygotowania kabiny samochodu do sezonu letniego jest jej odkażanie, zapobiega to oraz usuwa wszlekiego rodzaju grzyby, drobnoustroje oraz bakterie. Odkażanie najlepiej zlecić w profesjonalnym warsztacie ,istnieją równiez rozwiązania dla kierowców-konsumentów, którzy samodzielnie mogą przeprowadzić taką operację.

Isnieje kilka sposobów pozwalających na skuteczne "odgrzybianie".Pierwszą a zarazem najprostszą i najbardziej dostępną dla wszytskich użytkowników pojazdów jest użycie chemii w postaci pianek lub aerozoli do odkażania.Piankę aplikuje się bezpośrednio do kanałów dolotowych lub na parownik pry pomocy dołączonej rurki aplikacyjnej.Aerozole występują obecnie najczęściej jako tzw "granaty", jest to forma jednorazowego sprayu, który po naciśnięciu przycisku jest rozpylany przez określoną ilość czasu w kabinie pojazduAby czynniki bakteriobójcze mogły dotrzeć również do kanałów dolotowych i parownika, zalecane jest stosowanie odpowiedniej procedury , która przewiduje zamknięcie obiegu powietrza oraz ustawienie wentylatora na minimum mocy.Ten rodzaj odkażania wymaga inwestycji rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu złotych, minusem niewątpliwie jest czas odkażania który wynosi tylko kilka minut oraz ograniczona ilość czynnika bakteriobójczego.Godnymi polecani środkami są spraye Killerbact dostępne w naszym sklepie www.dowarsztatu.com, występujące w różnych pojemnościach 100,200 oraz 400 ml jak również w kompletach pianka+aerozol

.Spray do odkażania klimatyzacji Killer Bact


 

Bardziej profesjonalnym i zarazem skutecznym sposobem jest odkażanie przy pomocy urządzeń ultradźwiękowych lub ozonu. Te sposoby są najczęściej używane przez warsztaty. Metoda ultradźwiękowa polega na rozpylaniu środka bakteriobójczego w postaci mgiełki przy pomocy ultradźwięków. Środki chemiczne stosowane w metodzie ultradźwiękowej mogą też posiadać dodatkowe właściwości odświeżające oraz zapachy(np.cytrynowy).
Urządzenie ultradźwiękowe ATOM firmy Errecom to jedno z lepszych urządzeń na rynku.Zasilane napięciem 230 V pozwala na wytwarzanie mgły oraz jej płynną regulację przy pomocy regulatora.Procedura przewiduje 30 min działanie połączone z zamkniętym obiegiem powietrza oraz wentylatorem ustawionym na minimum. Urządzenie dostarczane jest z 24 sztukami jednorazowych środków odkażających, oczywiście można je potem uzupełniać.

Urządzenie do odkażania ultradźwiękowego AtomNiezwykłą popularnośc zyskała w ostatnim czasie metoda ozonowania, ozon jest naturalną czastką która powoduje utlenianie bakteri , drobnoustrojów, grzybów oraz pleśni. Niewątpliwą zaletą urządzeń do ozonowania takich jak ozonator Optima CTOZ10 jest niski koszt eksploatacji oraz wysoka skuteczność. Jednorazowa inwestycja pozwala na nieograniczoną produkcję ozonu, wymagane jest jedynie zasilanie sieciowe 230 V.Pozwala to wydłużyć czas odkażania do godziny a nawet kilku godzin co może gwarantować dużą skutecznośc w mocno zanieczyszczonych układach.
Wydajność na poziomie 500 mg /h pozwala na obsługę kabin pojazdów samochodowych.Czas eksploatacji samego urządzenia jest równie długi i wynosi do 8000 godzin.Minusem metody ozonowania jest jego szybszy rozpad w wyskoch temperaturach powyżej 30 stopni C. Wymaga to od obsługujących umieszczania pojazdu w zacienionych miejscach lub ozonowania z włączonym układem klimatyzacji co nie zawsze jest możliwe.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-22
Szybka realizacja zamówienia ,przesyłka dotarła na czas ,bez opóźnień.
2023-07-01
Jest ok polecam :)
pixel