Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Prostownik z funkcją rozruchu - co to jest i kiedy się przyda?

2017-11-17
Prostownik z funkcją rozruchu - co to jest i kiedy się przyda?

Aby naładować odmawiający posłuszeństwa akumulator, zmuszeni jesteśmy wydobyć ów nielekkie akcesorium z auta i donieść je do domu, gdzie podłączone pod prostownik odzyska swoje cudowne właściwości odpalania naszego samochodu. Aby uniknąć nieprzyjemnego, najczęściej zimowego, spaceru z akumulatorem wystarczy skorzystać z wyjątkowo użytecznego urządzenia, jakim jest prostownik z rozruchem.

 firmowe prostowniki z rozruchem

Do czego służy taki prostownik?

Prostownik rozruchowy jest oczywiście nieco większy od standardowego, dlatego też nie każdy kierowca ma go przy sobie. W przypadku indywidualnych nabywców jest on doskonałym rozwiązaniem dla osób mieszkających w domach poza miastem, które nie mają możliwości podpięcia się pod auto sąsiada i szybkiego rozruchu silnika. Sprawdzi się on również w sytuacjach gdy użytkujemy innego typu maszyny np. w gospodarstwie rolnym. O zaletach posiadania takich urządzeń w warsztatach czy zakładach produkcyjnych z własną flotą pojazdów z napędem spalinowym nie trzeba chyba wspominać. Prostownik z rozruchem lub tak zwany starter nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowych 12 oraz 24 woltowych i posiada dodatkową funkcję rozruchu. Akumulatory ładowane są prądem o natężeniu 60 amperów, rozruch zaś odbywa się na prądzie 400 amperowym. Urządzenie takie zazwyczaj przypomina wózek na kółkach, dzięki czemu łatwo dostarczyć go w miejsce użytkowania i jest przeznaczone do ładowania akumulatorów i rozruchu silników samochodów osobowych, dostawczych, vanów, mniejszych ciężarówek oraz ciągników. Innymi słowy, kompatybilne jest ono z wszelkimi silnikami z instalacjami 12V lub 24V, które nie posiadają przeciwwskazań do stosowania urządzeń rozruchowych.

 

  

Co posiada

Prostownik z rozruchem posiada zwykle przełącznik trybu ładowania 12/24V, kilkustopniową regulację prądu ładowania, miernik prądu ładowania oraz obudowę z właściwym stopniem ochrony, czyli IP20. Zazwyczaj prostowniki takie posiadają również funkcję szybkiego ładowania, czyli tzw. boost. W komplecie nowo kupowanego prostownika nie może oczywiście zabraknąć przewodów umożliwiających podpięcie do akumulatora oraz instrukcji obsługi. Najczęściej dodawany do kompletu jest również dodatkowy bezpiecznik.

 

prostownik yato

 

Najważniejsze parametry techniczne urządzenia to napięcie zasilania (standardowo 230V i 50Hz), maksymalny pobór mocy, napięcie ładowania, prąd ładowania, prąd rozruchu, minimalna i maksymalna pojemność akumulatora, ilość stopni ładowania i masa. Wszystkie te informacje znajdują się w instrukcji i jeśli myślimy o zakupie prostownika do warsztatu lub firmy, to warto szczególnie zwrócić na nie uwagę, żeby uniknąć wyboru urządzenia o zbyt małym stopniu użyteczności w stosunku do naszych potrzeb. Tak czy inaczej, prostownik z rozruchem to narzędzie niezwykle pomocne, a jego cena nie jest znacząco większa od standardowego prostownika pozbawionego funkcji rozruchu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą prostowników z rozruchem!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 12V/24V 45A ROZRUCH 200A

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 12V/24V 45A ROZRUCH 200A

400,00 zł brutto/1szt.4000 pkt.
Prostownik z rozruchem 6V/12V 12/6A rozruch 75A

Prostownik z rozruchem 6V/12V 12/6A rozruch 75A

245,00 zł brutto/1szt.2450 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-20
polecam
2023-07-04
super sklepjaki obsługa
pixel