Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Samochodowe testery diagnostyczne

2019-02-25
Samochodowe testery diagnostyczne

Proponujemy Państwu przyrządy służące do diagnozowania elektronicznych systemów samochodowych, które można spotkać praktycznie w każdym warsztacie. Znalazły się wśród nich czytniki kodów usterek, kasowniki inspekcji serwisowych a także interfejsy. Największą popularnością wśród Klientów cieszy się jednak tester diagnostyczny wyposażony w wiele przydatnych funkcji, przede wszystkim odczyt i kasowanie kodów błędów. Nowoczesne oprogramowanie, bezpośredni dostęp do Internetu oraz łatwa obsługa sprawiają, że praca z tym urządzeniem jest niezwykle łatwa i sprawna. W zależności od modelu sprzęt może obsługiwać nawet kilkadziesiąt marek samochodów europejskich, amerykańskich i azjatyckich oraz badać jednocześnie dwa pojazdy.

Testery diagnostyczne firmy Launch

Przykładem takiego rozwiązania jest X-431 Pro firmy Launch. Jego oprogramowanie zaimplementowane jest we wtyczce wpinanej do gniazda diagnostycznego pojazdu. Komunikacja pomiędzy złączem a tabletem odbywa się bezprzewodowo. Jest to przyrząd bardzo uniwersalny, gdyż obsługuje ponad 7O marek pojazdów z rynku europejskiego, azjatyckiego i amerykańskiego. Umożliwia on również korzystanie z szeregu zaawansowanych funkcji diagnostycznych. Ze względu na istniejącą obecnie na rynku ogromną konkurencję w zakresie przyrządów diagnostycznych do obsługi elektronicznych systemów sterujących wybór odpowiedniego przyrządu jest istotnym problemem. Przy dokonywaniu zakupu należy oczywiście, kierować się ceną, lecz tylko w powiązaniu z wyposażeniem urządzenia, zakresem obsługiwanych pojazdów oraz możliwymi do realizacji funkcjami diagnostycznymi. Warto zapoznać się również z warunkami i ceną aktualizacji oprogramowania W przyszłości oraz z opiniami na temat danego rodzaju przyrządów, przekazywanymi przez ich dotychczasowych użytkowników. Niezmiernie istotna, zwłaszcza dla początkujących w tej dziedzinie warsztatów, jest możliwość zapewnienia przez sprzedającego specjalistycznego wsparcia technicznego przy zastosowaniu przyrządu w praktyce, czyli przy obsłudze pojazdów. Przydatne jest także rozeznanie na naszym rynku motoryzacyjnym specyfiki działań poszczególnych producentów przyrządów i ich dystrybutorów, a zwłaszcza ich podejścia do dotychczasowych klientów. Warto więc przy podejmowaniu decyzji o zakupie przyrządu diagnostycznego dokonać wyboru dostawcy sprzętu, który prowadzi przyjazną politykę wobec swoich dotychczasowych klientów nie tylko w momencie zakupu. Tester X-431 Pro posiada 8" tablet i wyposażony jest w pełny zestaw złącz diagnostycznych do wszystkich obsługiwanych marek pojazdów w zakresie modeli produkowanych od 1996 roku. Obecnie w cenie przyrządu zapewniony jest dostęp do bezpłatnej aktualizacji oprogramowania diagnostycznego przez 24 miesiące od daty pierwszego uruchomienia. Nieco bardziej rozbudowaną wersją tego przyrządu jest model X-431 Pro 3. Posiada on wszystkie funkcje diagnostyczne X-431 Pro i większy tablet 10”. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość jego doposażenia modułem HD do diagnozowania pojazdów ciężarowych.

Nowszą wersją testera z rodziny X-431 jest model X-431 EuroPro4. Wyposażona go w funkcję tłumaczenia on-line z użyciem translatora google wszystkich komunikatów pojawiających się w trakcie wykonywania czynności diagnostycznych. Dzięki wykorzystaniu tej funkcji tester ten pracuje wyłącznie w języku polskim. Bardzo ciekawą funkcją zastosowaną w tym przyrządzie jest historia wykonanych raportów diagnostycznych, gdyż umożliwia ona przeglądanie wszystkich przeprowadzonych dotychczas badań danego pojazdu, rozpoznawanych według unikatowego numeru VIN. Bardziej rozbudowaną wersją przyrządów Launch jest model X-431 Pad II. Ten przyrząd ma możliwość rozbudowy za pomocą modułu oscyloskopu, modułu testera i symulatora czujników oraz videoskopu. Najnowocześniejszym przyrządem diagnostycznym oferowanym przez firmę Launch jest X-431 Euro Tab. Poza opisanymi już możliwościami X-431 EuroPro 4 oraz X-43l Pad ll, umożliwia on również programowanie z wykorzystaniem funkcji pass-trough J2534. Każdy z modeli testerów diagnostycznych z rodziny X-431 umożliwia zdalne diagnozowanie pojazdów, przy którym w ich złączu diagnostycznym umieszcza się interfejs Golo firmy Launch. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest zdiagnozowanie wszystkich systemów elektronicznych pojazdu bez względu na jego lokalizację z wykorzystaniem platformy internetowej.

Aktualizacja testerów diagnostycznych Launch

Istotną zaletą przyrządów diagnostycznych oferowanych przez firmę Launch są warunki aktualizacji oprogramowania diagnostycznego. Po jej wygaśnięciu przyrządy pracują dalej bez żadnych ograniczeń i nie wymuszają zakupu kolejnej aktualizacji (można ją wykupić bez ponoszenia dodatkowych opłat za poprzednie lata). W ramach zamówionej aktualizacji uzupełniane jest oprogramowanie opracowane po wygaśnięciu dotychczasowej aktualizacji aż do chwili zamówienia nowej licencji oraz dostęp do nowych wersji oprogramowania przez kolejne 12 miesięcy. Wszystkie wersje przyrządów X-431 posiadają zestawy niezbędnych adapterów do obsługi pojazdów wyprodukowanych po 1996 roku. W zestawie są wszystkie adaptery złącz diagnostycznych starego typu wraz z ich ujednoliceniem zgodnym ze standardem EOBD. Oprogramowanie diagnostyczne obejmuje ponad 80 marek pojazdów i ponad 2000 ich modeli. Ogromną zaletą oferowanych obecnie wszystkich przyrządów X-431 jest możliwość przejmowania zdalnej obsługi przez kolejno wykorzystywane przyrządy. Dzięki temu użytkownik dowolnego przyrządu tego typu może przejąć obsługę od innego urządzenia za pomocą połączenia internetowego. W praktyce oznacza to, że zaprzyjaźnione warsztaty mogą pomagać sobie wzajemnie przy bieżącej obsłudze pojazdów. W przypadku, gdy jeden z użytkowników X-431 nie ma odpowiedniej wiedzy i umiejętności do przeprowadzenia określonych czynności diagnostycznych, a posiada znajome- go, który również jest posiadaczem tego urządzenia, może zezwolić na internetowe połączenia z nim í wykonanie przez niego tych czynności zdalnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-22
Szybka realizacja zamówienia ,przesyłka dotarła na czas ,bez opóźnień.
2023-06-24
Ok
pixel