Wiertła i świdry do drewna

( ilość produktów: 4 )

Drewno to bardzo wdzięczny i jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Stosuje się je do większych i mniejszych prac. Pozwala na wznoszenie dużych konstrukcji, ale też służy jako dodatek, gdy przeważają inne architektoniczne elementy. Żeby jednak praca z tym materiałem była jak najbardziej efektywna, musisz dopasować odpowiednie wiertło do drewna. Jest ono nieocenione w wielu różnych pracach. Żeby je dobrze wybrać, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, w jaki uchwyt zostało wyposażone nasze elektronarzędzie. Równie ważny jest jego rozmiar, który może wynosić od 3 do 32 mm. Oceń też materiał, z jakiego został wykonany, choć przeważnie stosuje się bardzo twardą i odporną na zniszczenie stal chromowo-wanadową. Kluczową kwestią jest też kształt wiertła do drewna. Wyróżniamy tu dwa rodzaje - wiertła spiralne i świdry do drewna, które cechuje gwintowany wierzchołek. Pozwalają na zrobienie głębszych otworów.

Wiercenie w drewnie wymaga zastosowania specjalnych wierteł i świdrów, są to elementy różniące się od typowych wierteł do betonu czy stali, przede wszystkim konstrukcją, inne skok powierzchni tnącej pozwala na struganie większych połaci powierzchni drewnianej.

Wiertła do drewna zbudowane są z rdzenia jednozwojowego o kształcie helisy. Posiada on tylko jedną łysinkę. Łatwe usuwanie wiórów z wierconego otworu możliwy jest głównie dzięki pojedynczemu rowkowi wiórowemu. W tych rodzajach wierteł jest on szczególnie duży i w znacznym stopniu ułatwia pracę z drewnem. Część robocza wiertła zakończone jest piórem, żądłem, a często także i gwintem stożkowym. Podobnie jest ze świdrem do drewna - zbudowany jest on na tej samej zasadzie.

Wiertła ręczne do drewna to jeden z najbardziej podstawowych narzędzi do pracy przy drewnie. Wystarczy siła ludzkich mięśni, by nawiercić w nim pożądany otwór. Metoda ta stosowana była od setek stuleci.

Często wykorzystywanym sprzętem jest również wiertło koronowe do drewna. Stosowane jest do wycinania otworów o dużych średnicach. Skrawa ono materiał jedynie wokół wykonywanego otworu. Wiertło ma postać rury, jeśli wykonuje ono głębokie wiercenia. Przybiera kształt tzw. “garnka” do wierceń płytszych. Ostrza sprzętu wykonane są zazwyczaj z węglików spiekanych. W miękkiej obróbce wykorzystuje się stalowe ostrza.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 44 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-01
Szyb ko i sprawnie.
2023-07-22
Szybka realizacja zamówienia ,przesyłka dotarła na czas ,bez opóźnień.
pixel